Zapraszamy na koncert LOU DOILLON

Lou Doillon powraca z nową płytą! „Soliloquy” zapraszamy na dwa koncerty, które odbędą się 19.05 w Krakowie w Klubie Studio oraz 20.05 w Warszawie, w Klubie Proxima.

„Soliloquy” – czyli monolog – szansa na głośne wyrażenie myśli głęboko tkwiących w człowieku. Na swoim albumie Lou Doillon odsłania więcej niż kiedykolwiek. – Zapragnęłam być bardziej bezpośrednia – wyjaśnia artystka. „Soliloquy” to trzeci album w dorobku Francuzki, następca świetnie przyjętych przez słuchaczy i krytykę „Places” oraz „Lay Low”.

„Poświęciłam więcej uwagi produkcji. Pracowałam z czterema producentami, w tym z Cat Power. Różne osoby, studia i energie sprawiły, że materiał wydaje mi się bogatszy niż w przypadku albumu, nad którym pracuje jeden człowiek. Połączyłam ekstrema” wyjaśnia Doillon.

Choć nad „Soliloquy” pracowało czterech producentów, to wciąż album Lou, z jej charakterystyczną bezpośredniością i intymnością oraz ekspresyjnym i niskim głosem. Doillon przyznaje, że bardzo pomocne okazały się słowa Taylora Kirka z Timbre Timbre, który pracował z artystką nad „Lay Low”

„Po skończeniu pracy nad tą płytą rozmawialiśmy i powiedziałam, że album musi odzwierciedlać to, jak później muzyka wybrzmi na koncercie. Taylor odpadł, że płyta to kreacja, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Podczas koncertów nieustannie ją zmieniasz. To dało mi do myślenia: przestań się tak patyczkować, liczy się to, co czujesz. Poczułam niesamowitą wolność. (…) Pomyślałam, że w takim razie popracuję z wieloma osobami i jeśli okaże się, że za bardzo oddaliłam się od samej siebie, wrócę do pierwotnej koncepcji.” Opowiada artystka.

Lou Doillon do pracy nad „Soliloquy” zaprosiła Benjamina Lebeau z dance-electro duetu The Shoes oraz Dana Levy’ego z art-popowego The Dø. Pierwszy pracował nocą w małym magazynie, natomiast Dan trzymał się dziennych godzin pracy w swoim domowym studio w domku na francuskiej wsi.

W „All These Nights”, „Flirt” oraz utworze tytułowym usłyszeć można elementy trip-hopu. „Last Time” puszcza oko do reggae. „The Joke” jest bardzo soulową piosenką. „W niektórych piosenkach zaczynałam ich tworzenie z pewnym zamysłem, a potem szłam w zupełnie innym kierunku. Jestem dzieckiem lat 80., ale mnóstwo muzyki poznałam w latach 90.: Massive Attack, Les Rita Mitsuko czy The Slits. Przez pewien czas mieszkaliśmy na Karaibach, więc jedyną muzyką, do której miałam dostęp, było reggae. Do tej pory uwielbiam też Leonarda Cohena, Vana Morrisona i Nicka Drake’a. Dlaczego nie mogłam połączyć tego wszystkiego ?” – pyta artystka.

Do współpracy Lou z Cat Power doszło dzięki… wiadomościom na Instagramie: „Napisałam do niej, a ona, ku mojemu zaskoczeniu, odpisała natychmiast.”

Rezultatem tej wymiany wiadomości jest piękny akustyczny utwór „It’s You”.

Tekstowo „Soliloquy” bywa aluzyjne, ale znaczenia zawsze są jasne. Na przykład „Flirt”, który opowiada o próbie nawiązania interakcji z kimś, kto nie ma ochoty angażować się w rozmowę. „Brother” to komentarz do współczesnych czasów.

Jak przyznaje Lou: „Urodziłam się, kiedy burzyliśmy mury. Moje pierwsze wspomnienie z telewizji to upadek muru berlińskiego. Jest to bardzo dziwne, że wracamy do budowania ich ponownie, w różnych znaczeniach”.

Zapytana, jak utwory z „Soliloquy” zabrzmią na żywo, Lou Doillon waha się: „Jestem przyzwyczajona do występowania z gitarą, ale może tym razem nie będę grała. Czy powinnam pozwolić sobie na więcej wolności ? Nie wiem. Czas pokaże”.

Lou Doillon podsumowuje: „Nagrywanie albumu jest trochę jak rzucanie butelki w morze. Sztuka jest lustrem, w którym ludzie widzą własne odbicie, ale ja nie mogę przewidzieć, co zobaczą. Nie mogę się doczekać, kiedy dowiem się tego bezpośrednio od słuchaczy”.

Bilety dostępne na www.bilety24.pl

Więcej o koncertach w Krakowie

Claudio Simonetti’s Goblin wystąpi w Krakowie Knock Out Productions prezentuje koncert Claudio Simonetti’s Goblin w Krakowie! Włoska grupa wykonująca rock progresywny wystąpi 14 kwietnia w krak...
Sprzedaż i przedsprzedaż biletów na koncerty Prest... Dzisiaj startuje sprzedaż biletów na koncert oryginalnego tria fortepianowego Bel Suono oraz przedsprzedaż pakietów VIP na wyczekiwany polski występ J...
2. Koncert muzyki filmowej Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji „Koncertu Muzyki Filmowej” Royal Concert zaprasza na kolejną edycje wydarzenia, które odbędzie się w TAURON Aren...
Uriah Heep już za tydzień w Polsce W następnym tygodniu brytyjska gwiazda zagości w naszym kraju Aż cztery miasta zabrzmią kolejno mocnym hard rockiem w interpretacji brytyjskiej grupy ...
Udostępnij