„Jeszcze polska muzyka…” w Krakowie

Utwory polskich klasyków w zderzeniu z arcydziełami muzyki europejskiej. Orkiestra Akademii Beethovenowskiej zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „Jeszcze polska muzyka…”. W niedzielę, 9 września, w Filharmonii Krakowskiej towarzyszyć jej będzie znakomita pianistka Beata Bylińska.

Cykl „Jeszcze polska muzyka…” to autorskie przedsięwzięcie Orkiestry Akademii Beethovenowskiej – jednego z czołowych polskich zespołów symfonicznych młodego pokolenia, tworzonego przez najwybitniejszych studentów i absolwentów europejskich wyższych szkół muzycznych, m.in.: Akademii  Muzycznej w Krakowie, Hochschule Für Musik Und Darstellende Kunst w Stuttgarcie, Hochschule für Musik w Karlsruhe, Royal Music Conservatoire w Brukseli, Conservatoire International de Musique w Paryżu oraz Universität für Musik und Darstellende Kunst w Grazu.

Koncerty pod tym szyldem organizowane są już od dziewięciu lat na terenie całego kraju, także w miejscach, w których na co dzień dostęp do granej na żywo na najwyższym poziomie muzyki klasycznej jest utrudniony. Ich celem jest propagowanie polskiej klasyki jako elementu tożsamości narodowej. Polska muzyka symfoniczna prezentowana jest zawsze w kontekście arcydzieł muzyki europejskiej, co z jednej strony pozwala docenić jej wysoki poziom, z drugiej zaś uchwycić oryginalność, wyjątkowość.

Nie inaczej będzie tym razem. Krakowska odsłona 9. edycji cyklu „Jeszcze polska muzyka…”, w jubileuszowym 15. roku działalności Orkiestry Akademii Beethovenowskiej odbędzie się 2 września w sali Filharmonii Krakowskiej na ul. Zwierzynieckiej 1 o godz. 18.00.

W programie wieczoru zabrzmią: Polonez triumfalny A-dur op.11 Juliusza Zarębskiego, Koncert fortepianowy C-dur Franciszka Lessla oraz VIII Symfonia G-dur op. 88 Antonina Dvořáka.

Zespół Orkiestry Akademii Beethovenowskiej poprowadzi utalentowany dyrygent młodego pokolenia Rafał Karczmarczyk. Gwiazdą wieczoru będzie znakomita polska pianistka Beata Bilińska.

Bilety dostępne w punkcie InfoKraków na ul. św. Jana 2 oraz w kasie Filharmonii Krakowskiej.

Więcej o koncertach w Krakowie

L.U.C – 100 lat polskiej muzyki filmowej pod... Szlagiery Henryka Warsa, muzyka do Dziecka Rosemary Krzysztofa Komedy, fragmenty soundtracku Jana A.P. Kaczmarka z Marzyciela – to będzie niesamowity ...
Cinema Chorale na inaugurację 12. FMF Misja, Król ostatnich dni, Pan od muzyki, Śmierć w Wenecji, Henryk V, Lilie, Szkarłatna litera, Wielkie piękno – oto tytuły filmowe, które zainauguruj...
Sprzedaż i przedsprzedaż biletów na koncerty Prest... Dzisiaj startuje sprzedaż biletów na koncert oryginalnego tria fortepianowego Bel Suono oraz przedsprzedaż pakietów VIP na wyczekiwany polski występ J...
Jubileusz Zbigniewa Preisnera. Wielki koncert w Kr... Zbigniew Preisner – jeden z najwybitniejszych  współczesnych kompozytorów filmowych na świecie, twórca epokowych dzieł do produkcji Krzysztofa Kieślow...
Udostępnij