Josh Groban wspiera polskiego artystę!

18 grudnia w TAURON Arenie Kraków po raz pierwszy ze swoim show w Polsce wystąpi Josh Groban! To będzie wydarzenie końcówki tego roku! Przed amerykańskim artystą zaprezentuje się polski wykonawca Wishlake.

Na specjalne życzenie Josha Grobana, przed jego pierwszym, pełnym koncertem w naszym kraju, wystąpi polski artysta. Wybór padł na Wishlake’a. Pod tym pseudonimem kryje się pochodzący ze Śląska Kamil Zawiślak. Młody, niezwykle obiecujący producent, wokalista, kompozytor i pianista. Ukończył konserwatorium w Rotterdamie w klasie fortepianu jazzowego.  Po powrocie do Polski zajął się komponowaniem swojej autorskiej muzyki.

Wishlake wyróżnia się znakomitym warsztatem muzycznym i charakterystyczną, wysoką barwą głosu o wyjątkowej mocy i skali. W  połączeniu z oryginalnymi eksperymentami elektronicznymi i fortepianem tworzy nastrojowe  utwory różnorodne stylistycznie. Podczas krakowskiego koncertu usłyszymy jego liryczne oblicze – zaprezentuje swoje kompozycje w minimalistycznej wersji.

Wishlake zadebiutował pod koniec 2014 roku samodzielnie wyprodukowaną, 20-minutową EP-ką pt. „Five Contemporary Songs”, która zwróciła uwagę środowiska muzycznego i doprowadziła muzyka do podpisania kontraktu z wytwórnią NEXTPOP.

Pomimo krótkiej kariery polski artysta został już dostrzeżony przez branżę muzyczną. Wishlake wystąpił na Spring Break Festival, dwukrotnie w ramach Open’er Festival,  Liveurope Showcase w warszawskiej Stodole oraz podczas Targów Muzycznych „Co Jest Grane”. Debiutancki album artysty pt. „Wait For Us” został wydany pod szyldem NEXTPOP Songwriters’ Label, na początku 2019 roku ukaże się drugi album artysty.

Wishlake odwiedzi Karków w ramach trasy „Josh Groban Bridges Tour” i wystąpi przed głównym artystą 18 grudnia w TAURON Arenie Kraków. Tuż po supporcie na scenie  pojawi się Josh Groban. Bilety można nabywać poprzez stronę: prestigemjm.com.

Więcej o koncertach w Krakowie

Tarja świętuje premierę albumu koncertowego “Act I... Tarja i Stratovarius wystąpią 24 października w gdańskim B90 oraz dzień później, 25 października, w krakowskim klubie Studio. W roli supportu zaprezen...
Wirtuozi fortepianu za niespełna miesiąc zagrają w... Rosyjskie trio fortepianowe Bel Suono już za niecały miesiąc zauroczy swą wirtuozerią słuchaczy ICE Kraków. Czy artyści porwą publiczność w takim samy...
Beata Kozidrak zaśpiewa podczas Orchestonu! Jej unikatowy głos jest filarem jednego z największych polskich zespołów wszech czasów. Od lat zachwyca także jako artystka solowa. Beata Kozidrak zaś...
Chór GREGORIAN – niezwykłe mistyczne wibracj... Uwielbiany przez publiczność chór Gregorian zaprasza w listopadzie br. w niezwykły i tajemniczy klimat mistycznych wibracji muzycznych. Gregorianie za...
Udostępnij