Peter Bence zagra w ICE Kraków

Peter Bence to światowa sensacja fortepianowa, kompozytor i producent muzyczny, który został wpisany do księgi rekordów Guinnessa jako „Najszybszy pianista”. W ciągu ostatnich 5 lat zdobył ogromną popularność w Internecie dzięki swoim aranżacjom fortepianowym, gromadząc ponad 1,2 miliarda wyświetleń wideo i liczną grupę fanów na YouTube i Facebooku. Często nazywany jest muzykiem, który nie tylko rewolucjonizuje sposób grania na pianinie, ale również wpływa na nowe pokolenia pianistów i muzyków.

Bence osiągnął spektakularny sukces dzięki swojemu nowatorskiemu, perkusyjnemu i ekspresywnemu stylowi gry, który zaciera granice między muzyką klasyczną a popularną. Wznosi grę na fortepianie na zupełnie nowy poziom, przekształcając instrument w pełną orkiestrę, która inspiruje zarówno młodsze, jak i starsze pokolenia muzyków i miłośników muzyki z całego świata.

Po ukończeniu nauki w zakresie fortepianu klasycznego i kompozycji kontynuował swoje studia jako stypendysta Berklee College of Music w Bostonie, Massachusetts, gdzie zdobył specjalizację w zakresie komponowania muzyki filmowej i gry na fortepianie. W styczniu 2012 roku ustanowił Światowy Rekord Guinnessa za „najwięcej uderzeń w klawisze fortepianu w ciągu jednej minuty”, wykonując 765 uderzeń.

Peter zaczął publikować filmy na YouTube podczas nauki w Berklee, a w 2015 roku jego aranżacja utworu Michaela Jacksona „Bad” szybko przyniosła mu sławę, zdobywając 10 milionów wyświetleń w zaledwie kilka dni, stając się ogromnym wirtualnym przebojem. Obecnie jego łączna liczba wyświetleń na YouTube i Facebooku wynosi ponad 950 milionów. W ciągu ostatnich czterech lat występował na wyprzedanych koncertach w ponad 40 krajach, m.in. w Sydney Opera House, Lotte Concert Hall w Seulu, Stadthalle w Wiedniu czy Victoria Hall w Genewie. W 2017 roku otworzył BBC Proms In The Park 2017 w Hyde Parku w Londynie dla 50 000 widzów.

Koncert odbędzie się w środę, 18 października w ICE Kraków.

Udostępnij