75 lat „Mazowsza” – koncert jubileuszowy

18.11.2023 zapraszamy na jubileuszowy koncert, który odbędzie się w Nowohuckim Centrum Kultury.

Młodość, wigor, energia, taniec, śpiew, muzyka i feeria barw! Zespół „Mazowsze” zaprasza na spotkanie z polską kulturą. Spotkanie wyjątkowe, bo to właśnie razem z Wami chcemy spędzić nasze 75. urodziny. Zabierzemy Was w podróż po regionach Polski, których folklorem inspirowali się twórcy „Mazowsza” przez 75 lat istnienia zespołu. Zapraszamy na koncert pełen pięknej muzyki Tadeusza Sygietyńskiego, twórcy „Mazowsza”, na duchową ucztę, która cieszy zarówno ucho jak i ucho. Spotkajmy się w Nowohuckim Centrum Kultury!
– Zespół „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego jest jednym z największych na świecie zespołów artystycznych, który od 75 lat prezentuje stylizację polskiego folkloru w postaci widowisk zawierającego elementy muzyki i tańca.

Motywy ludowe oraz charakterystyczne dla danych regionów figury taneczne stanowią podstawę budowania poszczególnych scen ze zgrabnie skomponowaną choreograficzną opowieścią. „Mazowsze” stało się fenomenem i zyskało tytuł Ambasadora Kultury Polskiej.

Kiedy: 18.11.2023 |sobota| godz. 17:00

Gdzie: Scena NCK

Bilety: Biletyna.pl

Udostępnij